Vizualizace od architektů aneb jak dobře prodat nezrekonstruovaný byt

Nedávno se na mě obrátil klient, kterému jsem před pár lety výhodně a rychle prodala stavební pozemek v Dobřichovicích. Měl na prodej byt u Berouna a na první pohled to mělo malý háček.

Panelákový byt byl jen částečně zrekonstruován. Zděné jádro, nová elektrika, štuky a výmalba – to v nemovitosti bylo. Zbytek nikoliv, tedy žádné finální povrchy, podlahy, místo vypínačů a zásuvek koukaly ze zdí dráty a koupelna i wc byly neobložené a prázdné. O vybavení bytu ani nemluvě.

Stáli jsme tedy společně před rozhodnutím, zda byt dokončit a prodávat ho za standardní cenu anebo nedokončit a prodat ho v rozestavěné fázi za cenu nižší.

Obě varianty mají své plusy i mínusy. Zaměřím se na variantu, kterou jsme nakonec vybrali, a to prodej bytu tak, jak byl.

Nedokončený byt … výhody? Noví majitelé si sami vyberou obklady, podlahu, kuchyňskou linku, vypínače a spoustu dalších detailů sami. Když bychom byt dokončili, může se někomu líbit růžová a přitom obklady budou modré a tak dále a tak dále. Mohli bychom o potencionální kupce, kterým by se líbila například lokalita, dispozice či orientace bytu, přijít.

A samozřejmě – k nevýhodám patří na první pohled nevábná vizuální stránka prodávané nemovitosti. Když na fotce trčí dráty ze zdi, je to pro vás atraktivní? Možná pro leckoho ne.

Do týmu jsme tedy přizvali ještě architektonické studio, , které se postaralo o vizualizace budoucího stavu. A moc povedené vizualizace. Šlo o menší byt 1+1 o rozloze 35 m2, vymyslet tedy rozmístění nábytku tak, aby to bylo atraktivní a chytře řešené, dalo trochu práce. Prezentace nemovitosti v kampaních na inzertních portálech, na sociálních sítích a marketingových podkladech pak ale působila moc hezky. A výsledek se dostavil rychle, do týdne od začátku propagace jsme našli klienty, kteří si byt obratem zarezervovali.

A závěrečná pointa – byt jsme nakonec prodávali za velmi dobrou cenu s tím, že pan majitel v rámci ceny za byt nabídl ještě vícepráce – položení podlah, dlažby a kachliček. Práce asi na 3 týdny, která zmíněnému šikovnému majiteli přinese to, co si přál – dostatečný obnos na to, aby si obratem koupil jinou nemovitost, jež se mu moc líbí a s jejímž nákupem jsem mu také ráda pomohla.

Také byste chtěli, aby se vám při prodeji někdo s nazazením věnoval, nad případem se zamyslel a připravil vám strategii prodeje na míru, tak jako v tomto případě? Ráda se budu věnovat i vám, zavolejte mi a domluvíme se na detailech.